Malta TEFL

Nitelikli bir EFL öğretmeni olun ve başkalarının dünyanın en çok konuşulan dilini öğrenmesine yardımcı olun. Yerel olarak tanınan TEFL CERT Kursu, Malta’da İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmenize olanak tanır. Size en uygun öğretim yöntemlerini bulabilmeniz için, temel iletişimsel öğrenen merkezli öğretim tekniklerini kapsar. Ayrıca başarılı bir öğretmen olmanız için gerekli olan sınıf yönetimi konusunda eğitim almış olursunuz. Bu sertifikaya sahip olmak, Malta’da bir EFL öğretmen İzni almak için zorunlu nitelik şartlarından biridir. Malta’da yaşamak ve çalışmak daha kolaydır.

Malta TEFL öğretmenleri için Haziran – Temmuz – Ağustos aylarında, Valetta ve Sliema’da şehirlerinde düzenlenen yaz okul kamplarında TEFL kursları verilir. Malta’da 120 Saat TEFL kursuna ihtiyacınız olacaktır; ancak 140 saat birleştirilmiş TEFL kursu, öğretmenlik deneyiminiz tercih edilir.

Malta TEFL Sertifika Kursu

TEFL (yabancı dil olarak İngilizce öğretimi) sertifika kursu katılımcılarına modern öğretim yöntemlerine tanıtmaktadır. Dersin ana içeriği, dil öğrenenlerin iletişim kurmalarına yardımcı olacak yöntem ve teknikler üzerine yoğunlaşmakta ve katılımcıların İngilizce öğretmenleri haline gelmesine yardımcı olmak için pratik ve öğretim yöntemlerini kullanmaktadır. Bir TEFL Sertifikası, Malta’da İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmek için gereken en temel niteliktir.

Malta TEFL kursun temel şartı, başvuru sahiplerinin iyi derecede İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmalarıdır. Adaylar, ders öncesi dil farkındalık testi ve kısa bir röportajda bulunmaları ve bu sınavları geçmeleri gerekmektedir.

Malta TEFL Sertifika Kursu, 60 saatlik hazırlık dersidir:

45 saat yüz yüze giriş, denetlenen planlama ve hazırlık, öğretim uygulamaları, geri bildirim, rehberli gözlem, akran gözlem ve öğreticiler

15 saat okuma ve yazma araştırması, ödevler, ders hazırlama

Dil becerilerinde 3 yazılı ödev, dil bilinci ve mesleki gelişim

 Malta TEFL sertifika kursu aşağıdaki konuları içermektedir:

*Öğretim ve öğrenme

*Sınıf yönetimi becerilerinin geliştirilmesi

*Öğrencilerin iletişimsel dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak: konuşma, dinleme, okuma ve yazma

*Dil analizi ve öğretimi gramer, kelime bilgisi ve telaffuz

*Ders planlama

TEFL “, İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğretmektir. Ana dilde konuşmacı olmayan insanlar için İngilizce eğitimi vermektedir. TEFL / TESOL, dünyadaki en hızlı büyüyen eğitim alanlarından biridir. Dünyanın dört bir yanında yurtdışında İngilizce öğretmek için, TEFL / TESOL sertifikalarına sahip olan ve akıcı İngilizce konuşanlara profesyonel fırsat sunuyor.

“TEFL” ve “TESOL” arasında çok az veya hiç fark yoktur. Bunların her ikisi de kısmen aynı şeyi ifade eden kısaltmalardır. Yurtdışında İngilizce öğretmek söz konusu olduğunda “TEFL sertifikası” ve “TESOL sertifikası” aynıdır.

TESOL (İngilizce Öğretmenleri Diğer Dilleri Konuşanlar) terimi, ana dilinde İngilizce konuşan ülkelerde İngilizce öğretmek için uygulanan terimdir. Yurt içinde bu alanda çalışanlar İngiltere, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda ve Güney Afrika ve ABD genelde “TESOL” terimini kullanırlar.

TEFL veya TESOL Yurtdışında İngilizce öğreten bir işyerinde sertifika ve şartlar

Yabancı bir ülkede (ana dili İngilizce olmayan bir ülkede) yabancı dil olarak İngilizce öğretmek için, bir TEFL Sertifikası genellikle okullar için gereklidir. Akredite edilmiş bir TEFL Sertifikası, İngilizceyi öğretmek için ortak bir gerekliliktir. Yurtdışı özel dil okulları, belirli bir seviyede mesleki eğitim almış olan insanları çalıştırmak istemektedir. Uluslararası düzeyde kabul görmüş standartlar, mesleki düzeydeki TEFL sertifikasyonunun, lider kuruluşlar tarafından belirlenen belirli standartları karşılaması gerektiğini kabul eder.