İtalya’nın 100 km güneyindeki Malta, Akdeniz’in ortasında yer alan bir adadır. Malta, su sporları ile ünlüdür. Tüplü dalış, kayak, yelkenle denize açılma, rüzgâr sörfü, su topu ve balıkçılık için ideal bir yerdir. Adada golf, tenis ve binicilik gibi birçok farklı spor imkânı vardır.

Malta ve Gozo adası tarihsel açıdan da zengindir. Malta çok sayıda tarih öncesi tapınağa (dünyanın ayakta kalmayı başarmış en eski insan yapımı yapıları), cilalı taş devrinden kalma yeraltı tapınaklara, yeraltı mezarlarına, konaklama yerlerine ve hala çok iyi korunmakta olan St. John Şövalyelerinin aşılması zor surlarına sahiptir.

Malta’nın başkenti Valetta ve ülke Şövalyelerinin eline geçmeden önceki başkent Medina’da birçok sanat galerisi ve müze bulunmaktadır.

Malta hayat, ticaret ve endüstri ile dolu modern bir ülkedir. Özellikle yazları tüm adada bir festival havası hâkimdir. Her hafta sonu farklı köy ve kasabalarda rengârenk havai fişek şölenlerinin olduğu festivaller düzenlenir.

160 yıl İngiltere’nin himayesi altında kalmış olan Malta, Akdeniz’de gidebileceğiniz en iyi yerdir. Tüm gazete bayilerinde her gün İngilizce gazeteler satılır. İngilizce yaygın olarak konuşulduğu için Malta’ya gelen öğrenciler İngilizcelerini uygulamalı olarak geliştirme imkânı bulur.

Sliema, Malta’nın kuzeydoğusunda yer alan önemli bir turizm merkezidir ve Malta’da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için ideal bir yerdir. Ziyaretçiler, şnorkel, dalış ve yolculukların keyfini çıkarabileceğiniz plajlara sahiptir.

Malta yemek, alışveriş ve canlı gece hayatının tadını çıkarmak için bol fırsatlar sunuyor.